Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Iluminacja 2013

15.11.2013
Jak część mediów zauważyła, montujemy iluminację świąteczną.

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało sześć tygodni. Z tej okazji, jak co roku, Zarząd Dróg Miejskich przygotuje dla mieszkańców Warszawy iluminację świąteczną, którą ozdobi Trakt Królewski od Zamku Królewskiego w kierunku Wilanowa. Ozdoby pojawią się na Emilii Plater, na Placu Grzybowskim, na Francuskiej i Ząbkowskiej oraz na wjeździe do Pałacu w Wilanowie i przed Urzędem Dzielnicy Bemowo. Iluminację na ulicy Nowy Świat na odcinku od Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich przygotuje Stowarzyszenie tamtejszej ulicy. Wykorzystamy wszystkie z lat poprzednich. Swoją część niespodzianki w obrębie Starego Miasta i Placu Grzybowskiego przygotowuje Zarząd Terenów Publicznych.

Czy będą nowości? Będą. Jakie? Musicie poczekać. Niespodzianka będzie się powoli odsłaniać wraz z przesuwaniem się ekip montujących. Montaż powinien zakończyć się w połowie pierwszego tygodnia grudnia, tak, aby przeprowadzić próby przed oficjalnym uruchomieniem, co ma nastąpić w pierwszy weekend grudnia. Imprezę przygotowuje Stołeczna Estrada.

Firma "Multi Dekor", która wygrała przetarg na montaż, eksploatację, demontaż, magazynowanie posezonowe oraz ubezpieczenie iluminacji świątecznej w latach 2013-2016, zaoferowała kwotę 9.943.333 zł 13 gr.